Kui vabu kohti soovitud retkele pole?
Retkegrupid on väikesed ja täituvad üldjuhul reipalt, soovitame registreeruda aegsasti  Juhul kui vabu kohti soovitud retkele pole, võid teha registreerumisvormi täites valiku "Jään ootele". Lubada vabade kohtade teket ei saa, kuid inimeste meel on sageli muutlik, samuti haigestutakse ja muudel põhjustel loobutakse osalemast. Sel juhul teavitame ootel huvilisi ja kui soov osaleda jõus, oled oodatud.

Miks on mõned retked märgitud lastele sobimatuteks?
Mitmetunnine meresõit kaatriga, rinnuni vees jalgsimatk või rabalaugaste vahel kahlamine pole üldjuhul väikelastele jõukohane ega meeldiv. Võta enne retkele registreerumist ühendust, arutame.

Kas lemmikloomad on lubatud?
Enamikele retkedele on lemmikloomad lubatud. Mõnedes sihtpunktides tuleb arvestada näiteks vajadusega koerad jalutusrihma otsas hoida. Võta enne retkele registreerumist ühendust, täpsustame.

Mis on sooduskood?
Sooduskood on tähtede ja/või numbrite kombinatsioon, mis võimaldab osaleda retkedel tavahinnast soodsama osavõtutasuga. Sooduskoode on erineva väärtuse ja kehtivusajaga, rahaks vahetada neid ei saa. Registreerumisel sisesta kood vormi Sooduskood lahtrisse ja saadki retkel osaleda koodi väärtuse võrra soodsamalt. Sooduskoode ühes infoga nende väärtuse ja kehtivusaja kohta jagame vahest nii internetikanalites kui otsepakkumistena.

Läikiv silm ja pehme jalg?

Alkoholiga liialdamisele ja muude meelemürkide tarbimisele meie retkedel kohta pole.

Kas kinkekaarte saab rahaks vahetada?
Ei saa. Kinkekaartide kohta saad lugeda https://evente.ee/kinkekaart .

Päästevestide kasutamine mereretkedel
Päästevest on odavaim elukindlustus. Kõigile osalejatele on päästevestid meil alati kasutamiseks jagada, soovitame kanda. Ohuolukorras on kasu ainult korrektselt seljas olevast vestist, lukud-klambrid kinnitatud. Vest pakub meresõidul mõningast kaitset ka tuule-külma eest. Olgugi seadus ei pruugi kohustada, võib mõnedel retkedel vestide kasutamine olla meie poolt nõutav.

Millised on retkeks sobimatud ilmaolud, mille põhjal ja millal otsus retk tühistada langetatakse?
Avalikke plaanilisi mereretki ei korralda me prognoositava tugevama tuule korral, tugevus üle 8 m/s, ehk 5 palli Beauforti skaalal. Mis tähendab üle meetri kõrgust lainet. Sõltub ka tuule suunast, konkreetsest piirkonnast ja kasutatavast veesõidukist, võimalikud on erandid. Lisaks võivad udu, äike ja muud ilmastikunähtused muuta retke ohutu läbiviimise ja osalejatele mugava osalemise võimatuks. Lõpliku otsuse langetame ilmaprognooside ja kogemuse põhjal hiljemalt 24h enne retke. Retke tühistamisest teavitame hiljemalt 24h ette (e-kirja või SMS teel). Otsus vaidlemisele ei kuulu, arvamusavaldusi teemadel "äkki ikka pole ohtlik", "minu meelest pole tuul tugev", "tormiga ongi äge merel" jmt me ei kuula ega aktsepteeri. Ohutus on esmane prioriteet ja siin me järeleandmisi ei tee.

Retk tühistati, kuidas edasi?
Tühistatud retke asenduseks toimub asendusretk. Asendusretke aja saadame hiljemalt 5 tööpäeva jooksul alates retke tühistamisest e-kirjaga. Vabade kohtade olemasolul võid valida asenduseks ka mistahes muu sihtpunkti retke matkakalendrist ühe aasta vältel. Sõltumata retke tühistamise põhjusest osavõtutasu kaotsi ei lähe. Juhul, kui tühistamine toimus meist sõltuvatel asjaoludel (näiteks meresõiduki rike, matkajuhi haigestumine), on võimalik valida asendusretk või tagastame tasutud osavõtutasu hiljemalt 14 tööpäeva jooksul. Kui tühistamine toimus meist sõltumatutel asjaoludel (sobimatud ilmaolud, force majeure juhtumid), on võimalik valida asendusretk, juba tasutud osavõtutasu ei tagastata. Muid retkel osalemiseks tehtud kulutusi (näiteks kütus, majutus, laevapiletid) me ei kompenseeri.

Kas retked toimuvad vaid eesti keeles?
Jah, plaanilised retked viime läbi eesti keeles. On võimalik tellida eraldi muukeelseid (soome, inglise, vene, saksa, läti, leedu ja hispaania) retki.

Prügi
Hoolitseme, et meie külaskäigust jääks loodusele hea mälestus. Prügi endast maha ei jäeta. Kui märkad retke trajektooril prügi, palun korja võimalusel üles ja võta kaasa või teavita retkejuhti.

Pean registreeringu kahjuks tühistama
Võid ise enda koha kellegile üle anda, meid sellest teavitades. Sageli on huvilisi retkedele rohkem kui kohti - kui aegsasti teavitad, tõenäoliselt leiame ka uue soovija. Osalemisest omaalgatuslikul loobumisel osavõtutasu ei tagastata.

Isikuandmete kaitse ja privaatsus
Kodulehel retkele registreerudes palume muuhulgas nime ja kontaktandmeid - telefoni ja e-posti aadressi. Kasutame meile saadetud isikuandmeid vaid teenuse osutamiseks ega avalda kolmandatele osapooltele, va Eesti seadustes ettenähtud juhtudel või juhtudel, mil oled selleks meile loa andnud. Retkedel osaledes arvesta, et suure tõenäosusega jäädvustavad teised osalejad hetki retkelt ka fotodele ja võivad neid näiteks erinevates sotsiaalmeedia kanalites avaldada.

Erimeelsuste korral
Rahulik meel ja terve talupojamõistus üldjuhul lahendab. Kui aga tunned, et omavahelises suhtluses meil ühist keelt leida ei õnnestu, on vastavalt Eesti seadustele võimalik pöörduda näiteks Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tarbijavaidluste komisjoni. Et erimeelsusi juba eos vältida, tee endale selgeks retke olemus, tutvu siinsel lehel kirjeldatuga ja loe läbi retkele registreerumisel e-kirjaga saabuv lisainfo. Vajadusel kirjuta evente@evente.ee ja küsi enne registreerumist julgelt lisainfot.
KÜSI LISAINFOT
Rumalaid küsimusi pole olemas, kirjuta ja päri julgelt.
Email again: